Flovac Vaakumkanalisatsiooni süsteem
Flovac eksperdid lahendavad tehniliselt raskeid reoveekanalisatsiooni probleeme, geograafiliselt keerulistes ja ökoloogiliselt tundlikes piirkondades, kasutades selleks vaakumtehnoloogiat.
Flovac ülemaailmne inseneride meeskond mõistab kohalike olude ja konkreetsete projektide tähtsust, olenemata kas tegu on keskustest kaugete ja keskkonnatundlike piirkondadega, kus esineb üleujutusi või maavärinaid.
Flovac teadus- ja arendusosakonna meeskonna eesmärk leida lahendusi rasketele reoveekanalisatsiooni probleemeidele, kasutades selleks vaakumtehnoloogiat. See hõlmab ka seire tehnoloogia ning energia ja vee säästmislahenduste kasutamist.
Ettevõtte tugevus on läheneda projektidele terviklikult, alustades projekteerimisest ja lõpetades süsteemide efektiivse opereerimisega.
Meie teenuste hulka kuuluvad: vaakumsüsteemide kontseptsioonid ja eelarvestamine, vaakumpumpla projekteerimine , projektide üldplaneerimine, süsteemiauditid, projektijuhtimine, hooldustugi ja koolitused.
Vaakumkanalisatsiooni süsteem kasutab rõhkude erinevust vaakumi ja atmosfäärse rõhu vahel, et transportida reovett vaakumkaevudest kuni vaakumpumplani. Reovesi pumbatakse vaakumpumplast edasi reoveepuhastisse või olemasolevasse isevoolsesse süsteemi. Kui vaakumkaevu kogumiskambri maht saab täis, avaneb vaakumklapp automaatselt ja rõhkude erinevuse tõttu imetakse reovesi torustiku. Flovac vaakumklapp jääb tsükli lõpus lühidalt avatuks, tagamaks atmosfäärsel õhul sisenemise vaakumtorustikku, puhudes reovett pumpla suunas.
Vaakumkaevus asetseb Flovac 90mm (3 tolli) vaakumklapp ning alumine osa kaevust on mõeldud reovee kogumiseks.
Vaakumkaev on mõeldud kuni neljale majapidamisele.
Reovee taseme tõusuga kogumiskambris surutakse indikaatortorus õhk kokku. Kokku surutud õhk avaldab survet vaakumklapi kontrolleris olevale diafragmale, mille abil avaneb klapp.
Klapi avanedes imetakse vaakumtorustikku õhu ja reovee segu. Kogutud segu liigub torustikus kiirusega 4-6 m/s.
Eriliseks muudab süsteemi see, et elektrivajadus on ainult vaakumpumplas s.t. vaakumklapp vaakumkaevus ei vaja elektriühendust. Vaakumklapp töötab pneumaatiliselt.
Flovac PE vaakumkaevu sisu on jaotatud kaheks kambriks. Alumine osa reovee kogumiseks ja ülemine osa vaakumklapi paigalduseks. Vaakumklapi asetus tagab lihtsa ligipääsu.
Flovac vaakumklapp on valmistatud polüpropüleenist. Klapi sisemine läbimõõt on 78mm (3,07“).
Flovac vaakumklapi elueaks on 50 aastat. Kuluvosade hooldus ja vajadusel vahetus tekib iga 10 aasta järel. Klapp ja kontroller on tehtud nii, et lihtsustada operaatorile lihtne ekspluatatsioon.
Kontrolleri korpus on läbipaistev ning lihtsasti eemaldatav klapi korpuse küljest lukuklambriga. Klapi ülemist osa on võimalik alumisest korpusest lahti keerata, et likvideerida ebatavalisi ummistusi.
Vaakumklapp on valmistatud nii, et oleks võimalik kasutada Flovac seire tehnoloogiat. Automaatika aitab avastada rikkeid ja vaakumkaevu sattuvat infiltratsiooni.
Vaakumtorustikud kulgevad kaevudest kuni pumplani, transportides reovee ja õhu segu.
Vaakumitorustiku materjalina kasutatakse plasttorusid PE 100 või PVC.
Vaakumtorustik paigaldatakse tasasel pinnal ja mäkke tõusul kaevikusse astmelises profiilis. Torustik ehitatakse kaldega, mis ei tohi olla väiksem kui 2mm/m. Astmeline profiil tagab reovee kogunemise madalatesse punktidesse ja säilitab torustiku ühtse ehitussügavuse. Tõus on lihtsalt kaks 45º kraadist põlve koos nende vahel paikneva lühikese toruga.
Iga tõusuga esineb torustikus vaakumikadu. See piirab aga vaakumitorustiku pikkuse, mis võib olla tasasel maapinnal kuni 5 kilomeetrit. Atmosfäärne õhk on tähtis komponent efektiivsel reovee transpordil, seega on oluline planeerida kogu torustiku ulatuses piisavalt vaakumkaeve.
Enamik süsteeme on projekteeritud 3-5 harulistena, et tagada vooluhulkade ühtlane jaotumine ja võrgu efektiivne toimimine.
Vaakumpumplas asub vaakummahuti (reovee kogumiseks ja õhu eraldamiseks). Survepumbad pumpavad reoveed vaakumpumplast edasi reoveepuhastisse. Vaakumpumbad tekitavad pumplas ja torustikes vaakumi, -0,5 kuni -0,7 bar.
Peaaegu alati piisab ühest vaakumpumplast, et kanaliseerida keskmise suurusega asula.
Vaakumpumplast on reovett võimalik pumbata kuni 10miili (16km) kaugusele. Tähtis on survepumpade ja –torustiku täpne dimensioneerimine.